Czasami jest tak, że ciągle czujemy się senni, nie mamy na nic siły, jesteśmy rozdrażnieni, choć niby nic się nie dzieje. Warto jednak w takich momentach zbadać sobie krew, a także zastanowić się, czy dostarczamy do naszego organizmu wszystkie niezbędne witaminy. Może się okazać, że jemy zbyt mało zróżnicowane posiłki, a do tego jeszcze nie korzystamy z pełnowartościowych produktów, co prowadzi do tego, że w naszym organizmie zaczyna brakować niezbędnych witamin.

Preparaty w aptece mogą pomóc

Oczywiście najlepszym źródłem witamin będą warzywa i owoce, jednak nie zawsze mamy możliwość nabywania takich z własnego ogródka, gdzie wiemy, że nie były sztucznie wspomagane do szybszego wzrostu. Tak samo jak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, ile powinniśmy zjeść jakiegoś owocu, aby zapewnić sobie niezbędną dawkę witamin.

To powoduje, że coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety, które mają za zadanie zapewnić nam te niezbędne ilości składników mineralnych i witamin. Jeśli nie wiemy, które z nich wybrać, to warto o radę zapytać farmaceutę. A jeśli wolimy sami decydować, to wówczas powinniśmy zapoznać się z ich składem. Im więcej różnych witamin i minerałów będą posiadały, tym większa będzie pewność, że zapewnimy naszemu organizmowi wszystko to, co potrzeba. Dodatkowo warto tutaj powiedzieć, że jeśli wiemy, że w naszym organizmie jest niedobór tylko jednego składnika, np.

magnezu czy żelaza, to powinniśmy się skupiać na tych preparatach, które oferują nam ich odpowiednie stężenie. W ten sposób w bezpieczny sposób będziemy mogli wspomóc pracę naszego organizmu, a co się z tym wiąże, będziemy się czuli znacznie lepiej. Jeśli przyjmujemy witaminy, a nadal czujemy się ospali i nic nam się nie chce, to warto udać się do lekarza rodzinnego, aby przepisał nam skierowanie na dokładniejsze badania. Może się wówczas okazać, że w naszym organizmie rozwinęła się jakaś choroba, z której nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. Nawet profilaktycznie, raz na jakiś czas warto przyjmować takie tabletki z witaminami, bo bardzo trudno jest dopasować codzienną dietę, w taki sposób, aby znajdowały się w niej wszystkie niezbędne składniki.